OBAVIJEST PACIJENTIMA

Prema smjernicama Svjetske zdravstvene organizacije i u skladu preporuka Stožera civilne zaštite donosimo najnovije preporuke s ciljem zaštite osoblja i pacijenata:

• Ako imate simptome koji nalikuju prehladi ili gripi, ako ste bili u jednoj od zaraženih područja te ako ste bili u kontaktu s osobama koje su se vratile iz istih, molimo da nas kontaktirate na broj 01 2791 547 kako bi dogovoreni termin odmah odgodili.
  • Kada dolazite na dogovoreni termin, molimo vas da ne dolazite s pratnjom osim u slučaju kada je to nužno.
  • U poliklinici smo postavili sredstva za dezinfekciju ruku te vas molimo da prilikom ulaska obavezno dezinficirate ruke.
  • Prostorije Poliklinike provjetravamo te površine u ordinacijama i ostalim prostorijama redovno dezinficiramo.
  • Izbjegavajte dodirivanje lica, usta, nosa i očiju.

Uobičajeni znakovi infekcije uključuju respiratorne probleme, povišenu temperature,kašalj i otežano disanje. Ako uočite znakove zaraze, obratite se Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo na broj 091 4683 032 i/ili 099 4683 001.

Promptno djelovanje pomaže da zaštitite sebe i osobe u vašoj blizini. Pozivamo vas da i sami djelujete društveno odgovorno sukladno uputama nadležnih službi.